niedziela, 4 grudnia 2011

Moja modlitwa do Boga na powitanie dnia

Dziękuje Ci Boże i Moj aniele stróżu ,ze napotykam  na moja drodze  tylu wyjątkowych ,nieprzeciętnych ludzi .
 Ze pozwalasz mi sie z nimi dzielić radościami i smutkami życia codziennego . Dzięki nim zauważam inne aspekty życia -dostrzegam jak wyjątkowy może być człowiek - porostu w tedy, gdy jest sobą , gdy robi to co lubi .
 Dziękuje ,ze są innymi  ludźmi niż ja ,mogę sie uczyć i czerpać z nich. Dziękuje za tych podobnych ,poznaje siebie. Za szczere uśmiechy ,które wywołują we mnie radość .
Za otaczających mnie ludzi ,którzy maja  jakiś wpływ na moje postrzeganie rzeczywistości. Dziękuje za rodzinę , chłopaka ,przyjaciół , znajomych , a także za czasem przypadkiem spotkanych ludzi ,którzy sprawiają ze cos sie zmienia w moim życiu. Nawet jeden uśmiech może zmienić ,bieg życia.
 Dziękuje  za chwile nawet ,te króciutkie,  które były pełne radości ,uśmiechów a także te złe bo pathe mathos -cierpienie jest nauczycielem .
 Dziękuje za to ze gdy sie budzę,  mam głowę pełna pomysłów , myśli ,ze nie jestem bierna istota .
Za bodźce towarzyszące, za nieplanowane odruchy ,reakcje, uczucia  .Za to jakim jestem człowiekiem ,choć daleko mi do doskonałości , dziękuje . Dziękuje Boże ze widzę sens życia nawet, gdy juz go nie ma. Ty jesteś, ze mną . Trzymasz mnie za rękę i mówisz:
 „ najciemniejsza godzina jest tuz przed świtem”
 Nie poddaje sie i krocze ciemnymi dolinami ,zła sie nie ulęknę bo Ty jesteś przy mnie, ze mną, we mnie .
 Dziękuje Ci za dzień, który zaraz rozpocznę i spotka mnie wiele radości . Za to ze mogę sie dzielić ta radością z bliskimi osobami . Pomóż mi wytrwać jeśli spotka mnie cos złego ,cos co będzie chciało zniszczyć moja radość serca i życia . Przepraszam jeśli nie będę dziś doskonała ,nawale w czymś , jeśli przeklnę na ulicy , nie zauważę kogoś  ktoś potrzebuje pomocy . Przepraszam jeśli ulęgnę słabości.
Wybacz ,ze jestem tylko niedoskonałym człowiekiem . Nie doceniającym twoich łaskawości .  Dziękuje , że  nie słuchasz wszystkich moich próśb , z perspektywy czasu wiem, ze miałeś racje . Przepraszam , ze wątpię w Ciebie i często omijam Cie z daleka.
Wyczul moje zmysły i pomóż mi wycisnąć z tego dnia wszystko co tylko możliwe . Amen

2 komentarze:

  1. wspaniały blog, ktory sprawia,że na moment porywa nasze serca i myśli:)
    klaudia

    OdpowiedzUsuń