czwartek, 26 stycznia 2012

Siedzę w pociągu czekam na odjazd. Patrzę przez dużą szybę na Świat. Dziś pogoda nie jest zbyt sprzyjająca wszelkim optymistycznym opowieścią .
Jest deszczowo dość szaro i zbyt ciepło jak na te porę roku .Jest Zima a śladów śniegu nie ma.
Obawiam się, że moje dzieci nie będą mogły doświadczyć zimy  z opowieści mojej mamy , bowiem i ja takich zim w swoim życiu miałam niewiele. Rowy pełne śniegu ,nieprzejezdne drogi ,lodowisko na polu sąsiada, którego wielkości mógłby pozazdrościć sam Poznań. Dziś jest 24.01.2012 , za cztery dni SA moje 24 urodziny.
Pamiętam jak byłam  mała dziewczynką ,która przebierała się w mamine szpilki i malowała usta czerwoną szminką- chciałam być taka jak mama ,tak bardzo dorosła ,piękna i tajemnicza. Dziś już nie ma jej przy mnie a ja czasem chciałabym się schować za jej długą modrą sukienką.
Siostry mojej mamy mówią ,że jestem do niej bardzo podobna. To jaką jestem kobietą –zawdzięczam JEJ.  
Już niedługo będę miała 24 lata , ale czy cos się zmienia w moim życiu ?Na jakim etapie jestem? Czy jestem spełniona ?
Wydaje mi się , że jestem szczęśliwym człowiekiem.
Studiuje na dwóch kierunkach dziennie ,rozwijam się na rożnych płaszczyznach, mam zdrowie ,rodzinę , chłopaka ,przyjaciół ,znajomych , kocham życie . Co prawda w tamtym roku zawiodłam się na pewnej osobie ,ale tak już jest. Życie jest piękne , ale ludzie potrafią zabić nawet najbardziej szlachetne uczucia . Potrafią zniszczyć optymizm  najbardziej wesołej jednostki. Nie jestem przygotowana i nie rozumiem ludzkiej znieczulicy -postępowania. Może dlatego , ze jestem indywidualistką , potrzebuje swobody myśli i działania według własnego rytmu .
Jeszcze dużo planów i marzeń musze zrealizować. Samo dążenie sprawia ,że osiągnięty cel ma inny lepszy smak. Nie żałuje niczego bowiem wszystko co się wydarzyło w moim życiu ma jakiś sens i pewne wydarzenia mnie ukształtowały .
Czasem postępuje źle , ale to  każdy popełnia błędy ,najważniejsze aby nie ranić siebie i ukochanych osób .Musimy także brać odpowiedzialność za wszystkie nasze czyny .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz