środa, 4 maja 2016

Scenariusze

Życie pisze rożne scenariusze.  Takie, o których nam się nawet nie śniło.  Czy dziecku w trakcie narodzin przyszło do głowy, ze nie zdąży się nauczyć mówić a będzie musiało zegnać ojca ?
Czy 13 letniej dziewczynce przebiegła myśl, iż  będzie musiała sama nauczyć się jak żyć ?  Zapewne żadnemu z rodziców nie przyszedł pomysł, że będzie musiało pochować swoje dziecko.  Nie znam takich snów, nie mieści mi się to w głowie a jednak życie obsadza nas w różnych rolach.
Tak trudno jest żyć a zarazem tak pięknie i smutno. 
Dziś jesteś a jutro zostanie z Ciebie popiół, ok. 1,5 kg pyłku.

Nikt nie przeszkolił nas jak mamy żyć. W szkole uczymy się niby wszystkiego. Uczymy się czytać, pisać, mnożyć , poznajemy budowę naszego ciała, robimy doświadczenia chemiczne.
Nie wiemy jednak jak czytać w ludzkich myślach. Nikt nam nie powiedział ile słowa, których się nauczyliśmy mogą zrobić zamętu.  Nie uczą w szkole jak  z tego mnożenia zarobić wielką  kasę.
Wytłumaczono nam dlaczego mamy humory i zmienne nastroje. Jednak nikt już nie powiedział jak sobie z tym radzić.


Mówią nam ze śmierć  jest częścią naszego życia, ale nikt o tym nie potrafi rozmawiać. 
Przez całe życie uczymy się kolejno i doświadczamy rożnych przyjemnych i niestety tych nieprzyjemnych sytuacji. 
Nasi rodzice, dziadkowie, bracia i siostry, koledzy, szkoła prowadza nas za rękę.  Później  sami  musimy żyć  i zmagać się z przeciwnościami losu.

 Łączymy się w pary i nagle dwa rożne światy  muszą nauczyć się rozmawiać, iść na kompromisy, zaufać  itp. Nikt nam jednak nie powiedziała jak  ułożyć  jedną układankę z dwóch odmiennych jednostek . Znów wiec uczymy się  życia  na nowo i wszystko co było prędzej szlak trafił.